Zellsis oficjalnie poza Cloud9

Cloud9 będzie musiał szukać nowego piątego gracza za Jordana "Zellsis" Montemurra, który oficjalnie dołącza do swojego starego zespołu, Swole Patrol.

Organizacja północnoamerykańska ogłosiła dzisiaj odejście Amerykanina z zespołu, a C9 będzie teraz poszukiwać potencjalnego piątego gracza, prawdopodobnie nowego talentu z regionu Ameryki Północnej lub Europy. Zellsis podobno wraca do swojej starej drużyny, Swole Patrol, gdzie może ponownie dołączyć do Braxtona "swag" Pierce'a.

"Wciąż muszę się dużo nauczyć jako gracz, ale to był zaszczyt przeżyć mojego pierwszego Majora z tak niesamowitą grupą graczy", powiedział Zellsis w ogłoszeniu C9. "Dziękuję wszystkim z Cloud9 za umożliwienie mi tej szansy i planuję wrócić lepszy niż kiedykolwiek".

To kończy przygodę 21-latka z drużyną, która wygrała wiele Majorów i która w zeszłym tygodniu zajęła jedenaste miejsce na Majorze IEM w Katowicach. Brak doświadczenia Zellsis'a był nieco oczywisty w jego występach, ale poradził sobie dobrze i zrobił wszystko krok w krok na największym poziomie w CS:GO. Podczas zastępowania Mikhaila "golden" Selima, Zellsis miał ocenę 2.0 na HLTV. Prezes C9, Jack Etienne, określił go także jako "zrównoważonego i profesjonalnego".

"Nie ma wątpliwości, że wymagaliśmy wiele od Zellsis'a podczas tych trzech turniejów, a on podjął wyzwanie", powiedział Etienne. "Nawet ma największych scenach pozostawał zrównoważony i profesjonalny, cechy, które będą bezcenne w jego karierze. Wszyscy życzyliśmy mu wszystkiego najlepszego i czekamy, aż nasze ścieżki znów się skrzyżują."

Możliwe, że nowy piąty gracz będzie z regionu NA, jak na przykład Jacob "FugLy" Medina (wcześniej w NRG Esports), Michael "dapr" Gulino (wcześniej w eUnited), Will "dazzLe" Loafman (wcześniej w eUnited), czy każdy gracz z Team Envy. Jeśli zdecydują się na gracza z Europy, C9 może wybrać pomiędzy Finnem "karrigan" Andersenem, Chrisem "chrisJ" de Jongiem i Martinem "STYKO" Stykiem (choć jest to mało prawdopodobne). Możliwości są prawie nieskończone już teraz, ponieważ jesteśmy już po Majorze w Katowicach.

Obecny skład C9 składa się z golden'a, Willa "RUSH" Wierzby, Tima "autimatic" Ta i Fabiena "kioShiMa" Fileya, po odejściach Zellsis'a i Robina "flusha" Ronnquista.