Wszystko o konferencji prasowej Microsftu: Gdzie, Kiedy, Czego można się spodziewać?

Nadszedł czas, aby Microsoft oficjalnie podzielił się tym, nad czym pracuje. E3 2019 jest w toku, a EA Play odbyło się wczoraj, o czym możecie przeczytać tutaj. Następna część harmonogramu E3 to konferencja prasowa Xboxa, w której Microsoft zaprezentuje wcześniej ujawnione gry Xbox One, ogłaszając nowe gry, rozmawiając o xCloud, a może nawet przedstawiając nową generację konsoli Xboxa - coś, o czym Microsoft podpowiadał przed eventem.

Sony nie ma na E3 w tym roku, ale ostatnio zwracali uwagę na PlayStation 5. W odpowiedzi Microsoft mógł ujawnić kolejną konsolę, podobno o nazwie Scarlett. Microsoft powiedział, że zaprosił "coś nowego" do show, cokolwiek to znaczy, i wydaje się, że nastawia fanów na coś godnego uwagi. Fani gier na PC mają wiele do zaoferowania, a firma Microsoft wprowadza swoje gry na tę platformę oprócz Xbox One. 

Konferencja prasowa Xboxa jest jedną z dwóch większych w tej serii konferencji, wraz z Bethesdą w dalszej części dnia. Obie z nich będą transmitowane na żywo jak zwykle, a według Phila Spencera, Xbox zaprezentuje 14 gier z pierwszej ręki - to w wyniku licznych przejęć studyjnych w zeszłym roku, począwszy od Ninja Theory po Obsidian. Mówiąc szerzej, firma twierdzi, że podczas tegorocznych targów jest "duża", więc nie odstrasza się generowaniem szumu na to wydarzenie. 

O której godzinie rozpoczyna się konferencja prasowa Xbox na żywo?

Prezentacja Xboxa rozpoczyna się dzisiaj (09.06.2019) o godzinie 22:00 czasu polskiego. 

Gdzie oglądać 

Będziesz mieć wiele możliwości oglądania show Microsoftu na E3 2019. Transmisja będzie trwać online na Twitchu, YouTube i Mixerze. Dodatkowo, właściciele Xbox One mogą oglądać konferencję na konsoli za pomocą Mixera.

Czego można się spodziewać?

Jeśli chodzi o to, co zostanie pokazane, szczegóły pozostają jeszcze nieujawnione. Prawdopodobnie dostaniemy jakąś formę aktualizacji Gears 5 i Halo Infinite, podczas gdy możliwościami są Gears Pop i nowa gra Battletoads. Pojawiają się również pogłoski, że Ninja Theory ogłosi nową grę science-fiction zaplanowaną na rok 2020 o nazwie Bleeding Edge, o której, jak się wydaje, informacje wyciekły przed prezentacją.

Istnieje również możliwość ogłoszenia czwartej gry Fable, która zostanie wydana w 2021 roku. Ori and the Will of the Wisps otrzyma ostateczny zwiastun i datę premiery, The Outer Worlds otrzyma nowy zwiastun gry, a Gears Tactics otrzyma nowy zwiastun i datę premiery w 2019 roku. Ponadto, jak wspomniałem wyżej, podobno Microsoft ujawni swoją nową konsolę Xbox, Scarlett.

Wszystkie informacje z tej konferencji, jak i ze wszystkich innych, znajdziecie na naszej stronie.