Wiosenny event Equinox jest już dostępny w Pokemon Go

Dodał: Criketon | Data dodania: 20-03-2019 22:09 | Kategoria: Gaming | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 32

Wiosna jest tuż za rogiem, a Niantic świętuje początek sezonu specjalnym wydarzeniem w Pokemon Go. Deweloper zainaugurował wydarzenie równonocy w popularnej grze mobilnej, w której pojawiły się odradzające się pokemony typu Trawiastego, a nowe zadania Field Research, a nawet kilka nowych pokemonów Shiny.

Podczas wydarzenia Equinox, Pokemony Trawiaste, takie jak Oddish, Exeggcute, Shroomish i Sunkern pojawią się na wolności częściej niż normalnie. Ponadto rzadkie typy Kamienne/Psychiczne - Lunatone i Solrock - z których każdy jest typowy wyłącznie dla niektórych części świata - zamieniają regiony. Gracze będą mieli również pierwszą szansę na złapanie Shiny Lunatone i Solrock podczas wydarzenia.

Oprócz zwiększonych odrodzeń Pokemonów, Niantic przygotowuje specjalny zestaw ograniczonych czasowo zadań Field Research skupionów wokół Pokemonów Trawiastych podczas wydarzenia. Pokemony Trawiaste pojawią się również jako Bossowie Raidów, a dwa ruchy Acid Spray i Leaf Tornado - zostaną dodane do gry na stałe.

Impreza równonocy Pokemon Go rozpoczyna się o godzinie 21 czasu polskiego i trwa do tej samej godziny do wtorku, 26. marca. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie Pokemon Go.

Oprócz wydarzenia związanego z równonocą, Niantic organizuje w tym miesiącu Community Day w Pokemon Go w tę sobotę, 23 marca. W tym wydarzeniu będzie również dostępny Pokemon typu Trawiastego: Treecko, jeden z trzech początkowych pokemonów z części Ruby i Sapphire.