Vinny1x z TSM zwycięzcą solowego turnieju ESL Katowice Royale

Zakończył się solowy konkurs w Fortnite: Battle Royale na ESL Katowice Royale, a nowo podpisany zawodnik TSM, Vinny "Vinny1x" Gilgan, został koronowany na mistrza z 319 punktami.

Zaledwie trzy punkty przewagi nad drugim graczem z Team Atlantis, Maxem "Magin" Merrienem i kilkoma punktami przewagi nad trzecim zawodnikiem z zespołu Solary, Duongiem "Kinstaar" Huynh.

Vinny1x zajął pierwsze miejsce po dobrych lokacjach we wszystkich siedmiu meczach turnieju solowego ESL Katowice Royale w Polsce. Grał przeciwko wielkim nazwiskom ze sceny Fortnite'a, takim jak Noah "Vivid" Wright i Thomas "72hrs" Mulligan z Team Liquid czy Trevor "FunkBomb" SieglerNate Hill z Faze Clan.

Vinny1x ma historię dobrych lokacji w oficjalnych zawodach Fortnite. Zajął trzecie miejsce w turnieju duetów podczas TwitchConu 2018 z kolegą z drużyny Anthonym "ZexRow" Colandro. W ostatnich turniejach, Winter Royale i Secret Skirmish zajmował niższe pozycje, ale nadal uzyskał odpowiednio 14. i 12. miejsce, aby uzyskać wyższą rangę niż kilku innych dobrych graczy.

Vinny1x zagra w turnieju duetów na ESL Katowice Royale, startując jutro ponownie z ZexRow'em, który jest również w TSM. Turniej potrwa dwa dni, a mecze rozpoczną się o godzinie 14:20 w sobotę i niedzielę. Ten duet i kilka innych zmierzy się, aby zobaczyć, kto będzie wielkim mistrzem ESL Katowice Royale.