Valve pobiło rekord VAC banów na Steam w grudniu

Dodał: Criketon | Data dodania: 04-01-2019 20:29 | Kategoria: Gaming | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 133

Deweloper Counter-Strike: Global Offensive, Valve,  wydał rekordową liczbę banów VAC przez Steam w grudniu, według statystyk strony SteamDB.

Dane zaczerpnięte z SteamDB sugerują, że w zeszłym miesiącu wydano ponad 611 000 VAC banów. To ogromny skok ze starego rekordu Valve, który ustanowiono w lipcu 2018 roku i wynosił 193 000 zakazów. SteamDB nie określa gier, w których zostały wydane bany VAC, chociaż system jest najczęściej powiązany z CS:GO. Jest mało prawdopodobne, że wszystkie zakazy zostały wydane w tej grze, chociaż drastyczny wzrost zbiega się z decyzją Valve o ustawieniu CS:GO free-to-play

CS:GO odczuło ogromny skok graczy, oczywiście, gdy gra stała się darmowa na początku grudnia. Od 2 do 3 grudnia, w dniu opublikowania bezpłatnej aktualizacji, liczba graczy wzrosła o 300 000. Liczba użytkowników zmniejszyła się nieznacznie, ale pozostała znacznie powyżej szczytów graczy przed darmową aktualizacją.

VAC oznacza Valve Anti-Cheat, który jest systemem zaprojektowanym do wykrywania programów oszukiwania innych firm zainstalowanych na komputerach graczy. Granie w grę taką jak Counter-Strike: Global Offensive, wieloosobową z zabronionym programem innej firmy dającym przewagę w grze, uruchamia system. VAC bany"permanentne" i "niepodlegające negocjacjom", zgodnie z Valve.

Zablokowani gracze mogą nadal grać w gry jednoosobowe, ale nie mogą uzyskać dostępu do serwerów gier zabezpieczonych VAC. Gry z włączonym systemem VAC obejmują CS:GO, Team Fortress 2, Dota 2, Rust, DayZ i wiele innych. Gracze z zakazami VAC mogą również zostać zablokowani w grze na Steam, co pozwala poszczególnym programistom na blokowanie przeszkadzających graczy. Valve wydało w grudniu ponad 800 000 banów, co jest bezprecedensowym szczytem w 2019 roku. Według SteamDB, w lipcu poprzedniego roku Valve zbanowało ponad 1,6 miliona graczy.