Tencent ogłosił turniej w PUBG Mobile na 2020 rok!

James Yang, dyrektor globalnych esportów PUBG Mobile w Tencent Games, ujawnił kilka ważnych informacji na temat przyszłości gry w trzecim i ostatnim dniu Wiosennego Splitu PUBG Mobile Club Open (PMCO) 2019.

PUBG Mobile 2020 World League będzie oficjalnym konkursem esportowym dla tej gry battle royale, ogłosił Yang. Więcej informacji o tej lidze nie zostało ujawnionych, ale Yang powiedział, że powinno to być dostępne wkrótce. Powiedział też, że turniej będzie tylko dla profesjonalnych drużyn.

To ogłoszenie znalazło się w środku światowych finałów Wiosennego Splitu PMCO, w których mistrzami zostali Top Esports z Chin. PMCO było trzydniowym wydarzeniem, w którym byliśmy świadkami 16 intensywnych spotkań w PUBG Mobile wraz z meczem pokazowym, w którym wzięły udział takie osobistości jak profesjonalny koszykarz, MVP w NBA, Giannis Antetokounmpo i norweski DJ Alan Walker.

Ponadto Yang przedstawił datę rejestracji na sezon jesienny PMCO. Rejestracja dla wszystkich 10 regionów rozpocznie się 8 sierpnia.

PUBG Mobile odniosło ogromny sukces od czasu jego premiery w marcu 2018 roku. Wysoce konkurencyjny charakter gry utorował jej wejście w esport. Tencent szybko zdał sobie z tego sprawę i ogłosił PUBG Mobile Star Challenge 2018, którego finały odbyły się w Dubaju od 29 listopada do 1 grudnia 2018 roku.

Po ogromnym sukcesie PMSC, PMCO zostało ujawnione w 2019 roku, który został podzielony na dwie części - wiosnę i jesień. Pula nagród na cały rok początkowo wynosiła 2 miliony dolarów, ale od tego czasu została zwiększona do 2,5 miliona dolarów w wyniku partnerstwa z Oppo.

Chociaż nie wiemy jeszcze wiele o PUBG Mobile World League, rok 2020 może być ekscytującym rokiem dla fanów gry.

Na Pograjniku znajdziesz więcej informacji o PUBG Mobile, jak i o komputerowej wersji gry, w którą nasza redakcja pogrywa. Dołącz do naszego serwera Minecraft EasyHC z wersją 1.8, ID: mc.pograjnik.pl. Śledź nasze media społecznościowe, by być ze wszystkim na bieżąco - Instagram, Facebook i Twitter.