Tak będzie wyglądać Mad Box, konsola Slightly Mad Studios

Dodał: Criketon | Data dodania: 04-01-2019 19:02 | Kategoria: Sprzęt | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 125

Wcześniej w tym tygodniu dyrektor generalny Slightly Mad Studios, Ian Bell, ogłosił, że jego firma rozwija Mad Box, nową samodzielną konsolę do gier, która ma rywalizować z PlayStation i Xbox. Bell ujawnił teraz jeszcze kilka szczegółów na temat tajemniczej platformy, w tym jej wyglądu.

Pierwsze zdjęcia Mad Box zostały udostępnione na oficjalnym koncie Bell'a na Twitterze. Konsola przypomina komputer, z wieżą w kształcie litery M i logo Slightly Mad Studios z jednej strony. Wewnętrzne elementy systemu zostały zamazane na zdjęciach, jednak, jak twierdzi Bell, zespół "nadal prowadzi dyskusje" na ten temat.

Według Bell'a, Mad Box jest bardzo lekki i ma uchwyt do przenoszenia na górze, dzięki czemu można go łatwo przetransportować. Mówi też, że system "będzie się łączył z innymi konsolami Mad Box bez kabli", chociaż nie omówił tego później.

Bell twierdzi, że Mad Box "to najpotężniejsza konsola, jaką kiedykolwiek zbudowano", zawierająca specyfikacje, które "będą odpowiednikiem bardzo szybkiego komputera za dwa lata". W rozmowie z Variety powiedział, że system "będzie obsługiwał większość głównych zestawów VR" i, że ustawienia pozwalają na 90 klatek na sekundę "na oko" dla wirtualnej rzeczywistości. Mówi też, że system zaoferuje wizualizację 4K.

Informacje o cenie i wydaniach Mad Box nie zostały jeszcze ogłoszone, ale Bell twierdzi, że system pojawi się na całym świecie za około trzy lata i będzie "konkurencyjny w stosunkudo nadchodzących cen konsol".