State Farm patronuje DrLupo, streamera Fortnite

Dodał: Criketon | Data dodania: 05-02-2019 16:55 | Kategoria: E-sport | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 29

State Farm ogłosiło, że zawarła umowę sponsorską z Benjaminem "DrLupo" Lupo, jednym z najpopularniejszych streamerów Fortnite na świecie.

DrLupo często gra z Tylerem Blevinsem, graczem Fortnite, lepiej znanym jako Ninja, który jest najpopularniejszym streamerów na świecie z ponad 13 milionami obserwujących na Twitchu. DrLupo ma zaledwie 3 miliony subskrybentów. Jest także kapitanem drużyny esportowej Rogue w Fortnite. DrLupo zebrał 1,3 miliona dolarów dla szpitala St. Jude's Research Hospital w 2018 roku i został nominowany do nagrody Game Award w kategorii Twórca Treści Roku, którą wygrał Ninja.

Jest to pierwszy patronat towarzystwa ubezpieczeniowego gwiazdy esportowej, chociaż State Farm już wcześniej ewoluował w esporcie. Sponsorowała Mistrzostwa w League of Legends i Rocket League oraz Ligę NBA 2K.

W ramach transakcji stream DrLupo będzie zawierał powtórki z marką State Farm, upominki oraz lokowania produktu.

Fortnite stało się jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Strzelanka battle royale to ogromny hit na PC, smartfony i konsole. Duża część jego sukcesu pochodzi od społeczności popularnych streamerów, takich jak DrLupo.