Saf i Zayt zwycięzcami turnieju duo w Fortnite na ESL Katowice Royale

Rocco "Saf" Morales z Ghost Gaming i Williams "Zayt" Aubin z NRG Esports wykorzystali imponującą formę w niedzielę, aby zdobyć mistrzostwo duetów w turnieju ESL Katowice Royale o 400 000 dolarów.

Mieli kilka gier, w których zgromadzili ogromną ilość punktów, zbierając Królewskie Zwycięstwa i wiele eliminacji. Wchodząc w finałowy mecz turnieju, Saf i Zayt mieli przewagę 161 punktów nad duetem Vinny'ego "Vinny1x" Gilgana z TSM i Anthony'ego "ZexRow" Colandra. Ten pierwszy wygrał turniej solowy podczas tego wydarzenia, o czym możesz przeczytać tutaj.

Mimo, że w finałowym meczu zajęli 10. pozycję, Saf i Zayt mieli wystarczająco dużo punktów, aby zapewnić sobie mistrzostwo. Dzięki ich pierwszym miejscu wezmą do domu nagrodę główną w wysokości 80 000 $.

Jednak Saf'owi nie jest obce wygrywanie dużych turniejów w Fortnite - ostatnio wygrał także turniej "Strike Skirmish Duos" w lutym o 100 000 $ z Ronem "Ronaldo" Machem z Rise Nation.

Co więcej, Vinny, który wygrał solowy konkurs na IEM Katowice Royale, a ZexRow zajął trzecie miejsce. Członkowie drużyny Saf'a z Ghost Gaming zapewnili sobie top 10. Dylan "Dmo" Moore i Timothy "Bizzle" Miller zdobyli czwartek miejsce, a Liam "Kamo" Fillery i Issa Rahim skończyli na dziewiątym miejscu.

Saf i Zayt najprawdopodobniej będą próbować powtórzyć ten wyczyn na kolejnych zawodach duetów w tym roku.