Rogue z Polakami zmiażdżyło Schalke 04!

W drugim dniu (10.08.2019) weekendowych rozgrywek Letniego Splitu Mistrzostw Europy w League of Legends, Schalke 04 zmierzyło się z Rogue w drugim meczu tego dnia na Summoner's Rift. Przed tym spotkaniem Schalke 04 zajmowało 4. pozycję z bilansem 9-6, a Rogue z trzema Polakami w zespole zajmowało 7. pozycję z bilansem 5-10. To, co wydarzyło się w tym meczu, całkowicie zaskoczyło fanów.

Schalke 04

Andrei 'Odoamne' Pascu - góra - Karma

Kangyun 'Trick' Kim - dżungla - Elise

Felix 'Abbedagge' Braun - środek - Aatrox

Elias 'Upset' Lipp - dół - Tristana

Donggeun 'Ignar' Lee - wsparcie - Braum

Dylan Falco - trener
 

Rogue

Finn 'Finn' Wiestal - góra - Qiyana

Kacper 'Inspired' Słoma - dżungla - Sylas

Emil 'Larssen' Larsson - środek - Akali

Paweł 'Woolite' Pruski - dół - Kai'sa

Oskar 'Vander' Bogdan - wsparcie - Alistar

Fredy122 - trener

BANY:

Schalke 04 - Olaf, Irelia, Corki, Morgana, Nautilus

Rogue - Xayah, Sejuani, Yuumi, Lucian, Ezreal
 

Wybór Kai'sy przez Pawła 'Woolite' Pruskiego był zaskakujący, przez zakończenie wczorajszego meczu z G2 Esports z wynikiem 0/6/4, jednak przebieg dzisiejszego spotkania pokazuje, że mimo złej prezentacji, dzień później można poprowadzić zespół do zwycięstwa z dosyć dobrym przeciwnikiem.

Początek rozgrywki był problematyczny dla organizatorów turnieju, ponieważ pojawiły się pewne problemy w lobby, a mianowicie bany i wybór bohaterów zostały utrudnione, lecz po chwili sytuacja została opanowana i mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawy, choć w pewnym momencie jednostronny mecz.

Już sposób rozpoczęcia gry przez dżunglerów pokazało przewagę, ponieważ obaj dżunglerzy rozpoczęli walkę z potworami bez pomocy partnerów, Kacper 'Inspired' Słoma od górnej części mapy i raptorów, a Kangyun 'Trick' Kim od dolnej części mapy i red buffa. Ten pierwszy przeszedł następnie do red buffa i golemów, przez co już osiągnął 3. poziom i od tego momentu miał przewagę nad koreańskim odpowiednikiem w SO4, a przejęciem górnej dżungli przeciwnika sprawił, że Trick w kolejnych minutach meczu nie miał co robić i tracił czas. By wywrzeć presję na rywalach, najpierw przyszedł na środkową aleję, lecz ten atak się nie udał przez Osłonę Zmierzchu Akali prowadzonej przez Emila 'Larssen' Larssona. Następnie w 6. minucie udał się na górę, gdzie Andrei 'Odoamne' Pascu jako Karma miał przewagę nad Finnem 'Finn' Wiestalem, który bronił się Qiyaną i już w 5. minucie musiał cofnąć do bazy i użyć teleportacji. Wydawałoby się, że Finn będzie miał problemy, ponieważ był już zamknięty z dwóch stron, lecz tak to rozegrał, że to on wyszedł zwycięsko z tego nierównego pojedynku, prawie zabijając dwójkę przeciwników. 

W 8. minucie Schalke 04 zdecydowało się na Oceanicznego Smoka, o którego nawet nie musieli walczyć, ponieważ ekipa Rogue nie okazała żadnego zainteresowania tym stworem i skupiła się na przewadze na liniach. 2 minuty później celem Qiyany, Sylasa i Akali stała się Karma, która nie mogła się uchronić nawet będąc pod wieżą, ponieważ najpierw prowadziła walkę z Qiyaną, po czym już miała trochę ponad połowę punktów zdrowia, a nadejście Sylasa i Akali całkowicie pogorszyło sytuację i to Larssen zdobył pierwszą krew tego spotkania, dobijając resztkę zdrowia Odoamne.

Chwilę później S04 ponownie bez problemu unicestwiła większego potwora na mapie, jakim był Herold. Odpuszczenie dwóch tak ważnych elementów meczu było spowodowane defensywną strategią Rogue, która mimo zdobycia first blooda z dwoma asystami nadal nie zmieniła swojej taktyki. Zaraz po przejęciu Herolda, po 11. minucie już został wypuszczony na środkowej alei, gdzie z czterema zawodnikami Schalke zdobył 2 plate'y ze środkowej wieży pierwszego tieru. Po tym wydarzeniu, przed 12. minutą w ekipie niemieckiej nastąpiła rotacja bohaterów górnej i dolnej linii, dzięki czemu Elias 'Upset' Lipp jako Tristana miał przewagę 20 minionów nad Polakiem grającym Kai'są. Ilość zabitych stworów przez obu dżunglerów była zbliżona do 70, różniła się dosłownie kilkoma cyframi.

Po 13. minucie cała ekipa Rogue skupiła się na Piekielnym Smoku, a S04 było rozrzucone po całej mapie, z Karmą pushującą górną wieżę, jednak nie na długo, ponieważ po zdobyciu drake'a jeden z zawodników Rogue przeteleportował się, by obronić górną wieżę. Przez ten czas Woolite zebrał tyle złota, by kupić pierwszy przedmiot, jakim była Klinga Burzy.

Po 15 minutach gry, podczas współpracy Karmy i Elise została zdobyta pierwsza wieża na górze, po czym przenieśli się w kierunku środka, gdzie byli zebrani wszyscy przeciwnicy i walka 5v5 była już blisko, zwłaszcza gdy Sylas przejął Ostateczną umiejętność Brauma, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło. Po tym incydencie wszyscy gracze na Summoner's Rifcie postanowili przez kilka minut zdobyć złoto ze stworów, by w 19. minucie zaatakować Felixa 'Abbedagge' Braun i przelać drugą krew tego spotkania, której zdobywcą został Oskar 'Vander' Bogdan grający Alistarem, nazywanym przez fanów 'krową'. Po inicjacji na midzie Elise została zabita przez Qiyanę, dzięki czemu Rogue mogło zdobyć pierwszą wieżę na midzie i zdobyć Górkiego Smoka, którego zabił Inspired bez pomocy żadnego z kolegów.

Po 20. minucie niemiecka organizacja zgładziła drugi tower przeciwników, tym razem na środkowej alei, ale to nie zniechęciło Rogue do walki, a nawet wręcz przeciwnie, ponieważ chwilę później, po raz kolejny w tym spotkaniu Karma została unicestwiona pod wieżą, tym razem pod pierwszym turretem na dole, a sprawcami tego zabójstwa byli Inspired i Finn, który przejął tego killa. W tym samym czasie reszta drużyny Rogue zlikwidowała najpierw Tristanę, a po chwili Elise, a oba te kille zdobył Larssen, po czym przetransportowali się do dolnej wieży, gdzie znaleźli się Aatrox i Donggeun 'Ignar' Lee jako Braum i ten pierwszy musiał pożegnać się ze swoim życiem, a następnie ze spokojem zniszczyli wieżę, pod którą miała miejsce ta sytuacja. 

W 25. minucie doszło do teamfightu, gdzie Finn po raz czwarty w tym spotkaniu zabił rywala ustawiając wynik zabójstw 0-8. Po kilku minutach wynik zmienił się na 0-10, ponieważ Braum i Aatrox musieli uznać wyższość przeciwników. Gdyby tego było mało, po chwili Trick, Upset i Odoamne zginęli w rzece zabierając ze sobą jedynie Vandera, zdobywając pierwsze zabójstwo w tej grze, w 28. minucie i ustanawiając wynik zabójstw 1-13. Po tym wydarzeniu drużyna Rogue zdecydowała się na Nashora i skończenie tej rozgrywki zostało jedynie formalnością. Akali zajęła się pierwszą wieżą na topie, reszta zespołu przeszła na bota, by zdobyć kolejnego towera na bocie, a później upadła druga wieża na midzie, a po tym Schalke zdobyła Oceanicznego Smoka, drugiego do kolekcji. 

Przez kilka minut obie drużyny szukały inicjacji do walki, a w tym czasie Finn przeszedł na plecy wrogów efektownie zamknął im drogę ucieczki, przez co w dosłownie kilka sekund Qiyana i Kai'sa zdobyły po dwa zabójstwa, a Akali dopełniła ACE'a. Kilka sekund przed 36. minutą Rogue zakończyli ten mecz z wynikiem 1-18.

Statystyki graczy: 

Schalke 04

Andrei 'Odoamne' Pascu - góra - Karma - 0/4/1

Kangyun 'Trick' Kim - dżungla - Elise - 0/4/1

Felix 'Abbedagge' Braun - środek - Aatrox - 0/4/0

Elias 'Upset' Lipp - dół - Tristana 1/3/0

Donggeun 'Ignar' Lee - wsparcie - Braum - 0/3/0

Rogue

Finn 'Finn' Wiestal - góra - Qiyana - 6/0/7

Kacper 'Inspired' Słoma - dżungla - Sylas - 0/0/10

Emil 'Larssen' Larsson - środek - Akali - 6/0/5

Paweł 'Woolite' Pruski - dół - Kai'sa - 5/0/7

Oskar 'Vander' Bogdan - wsparcie 1/1/13

Na Pograjniku znajdziesz więcej informacji o League of Legends i Teamfight Tactics. Dołącz do naszego serwera Minecraft EasyHC z wersją 1.8, ID: mc.pograjnik.pl. Śledź nasze media społecznościowe, by być ze wszystkim na bieżąco - InstagramFacebook Twitter.