Riot wprowadza wielkie zmiany do ARAMów w aktualizacji 9.7

Dodał: Criketon | Data dodania: 20-03-2019 21:51 | Kategoria: Gaming | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 49

Riot przetestuje całą masę zmian w trybie gry ARAM w patchu 9.7, ogłosił deweloper. Po aktualizacji Riot zdecyduje, które zmiany zostaną wprowadzone na stałe.

Na blogu dewelopera, Riot Mort szczegółowo opisał wszystkie zmiany, które zostaną wprowadzone na Howling Abyss. Po pierwsze, Most Rzeźnika wróci kolejny raz do Ligi

Riot wdroży również system banów na ARAMie. Gracze najpierw wybiorą bohaterów, których chcą zablokować, a następnie wybiorą własnych. Zbanowani bohaterowie będą zablokowani i nie pojawią się w puli ponownego losowania bohatera.

Riot chce także skrócić czas gry ARAM, więc deweloperzy "dyskutowali otym, że dwa Nexusy wstają i walczą ze sobą", jak w Nexus Blitz. Ich obecne rozwiązanie jest jednak znacznie bardziej subtelne.

Teraz tempo odradzania się minionów wzrośnie w tempie liniowym, zaczynając od 15 minut, a ograniczając do 25 minut, gdzie będą pojawiać się co 15 sekund. Miniony zaczną również uzyskiwać prędkość ruchu po 15. minucie równą 425 punktów i potrwa to 5 minut.

Gracze otrzymają również buffa do swoich strukturalnych obrażeń. Przed 15. minutą bohaterowanie zadają o 10 % więcej obrażeń strukturom. Od 15. minuty obrażenia bohaterów zadawane wieżom będą wzrastać liniowo do 25. minuty, gdy będą zadawać 30 % dodatkowych obrażeń. Te zmiany mają na celu zapewnienie, że gracze mogą szybciej dotrzeć do końcowej fazy meczów.

Istnieje wiele innych zmian, które Riot wprowadza do ARAMów, jak zupełnie nowy Czar Przywoływacza zwany Cała wstecz, zamiast bariery. Obniża także obrażenia od bohaterów znajdujących się dalej niż 900 jednostek o 15 procent, co daje graczom wbudowaną redukcję zaczepek. Riot dostosowuje także niektóre przedmioty, niektóre runy i balansuje całą masą bohaterów w trybie. Zobaczymy, czy któraś z tych zmian znajdzie się w ostatecznej formie gry w patchu 9.8.