QuakeCon 2019 podkreśli "Rok Dooma"

Coroczna celebracja id Software, QuakeCon, będzie świętowana w wielkim stylu w tym roku. W rzeczywistości id i Bethesda Softworks nazywają tegoroczoną imprezę fanów QuakeCon "Year of Doom".

QuakeCon 2019 upamiętni 25 rocznicę serii Doom w ramach czterodniowego wydarzenia, które obejmie "inspirowane Doomem działania, wydarzenia, ekskluzywne eventy, panele deweloperów, interaktywne dema, nowe informacje o Doom Eternal i kilka niespodzianek, o których nie jesteśmy gotowi powiedzieć", mówili organizatorzy. Doom Eternal ma się ukazać w 2019 roku, więc ta gra będzie oczywistym tematem tegorocznego QuakeCon, poobnie jak na zeszłorocznym pokazie.

Biorąc pod uwagę fakt, że wydarzenie nosi nazwę innej strzelanki od id, organizatorzy zapewnili fanów, że Quake będzie również zwracał na siebie uwagę w formie turniejów i tradycyjnej imprezy LANowej z własnym komputerem.

QuakeCon 2019, znany już jako "Year of Doom", odbędzie się w dniach 25-28 lipca w Gaylord Texan Resort w Dallas w Teksasie. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla publiczności. Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 11 kwietnia na QuakeCon.org.