Przewodnik po Apex Legends dla początkujących

Dodał: Criketon | Data dodania: 11-02-2019 16:17 | Kategoria: Gaming | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 62

Apex Legends to nowa gra battle royale od dewelopera Titanfall, Respawn. Gra oferuje wiele różnych klas postaci, zwanych legendami, z których każda ma swoje unikalne umiejętności. Posiada również system odradzania, który potrafi ożywić cały skład, nawet po tym, jak zostaną wyeliminowani z gry.

Postawy Apex Legends są takie, jakich można by się spodziewać po tym gatunku gry. Ale dzięki różnym działom i postaciom w grze istnieje wiele miejsc, w których oddziela się on konkurencji. Kiedy zaczynasz grę, ważne jest, aby spojrzeć na te różnice, zwłaszcza jeśli chodzi o Legendy, i dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności na swoją korzyść.

Zanim wciągniesz się w tę grę, zapoznaj się z tym przewodnikiem dla początkujących, który zawiera wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć grać w Apex Legends.

Apex Legends jest grą battle royale

Mimo że dodanie klas i umiejętności specyficznych dla klasy pomaga oddzielić Apex Legends od konkurencji, nie popełnij błędu: nadal jest to gra battle royale, a większość zasad tego gatunku nadal obowiązuje.

Oznacza to, że pozycjonowanie jest wszystkim. Zawsze będziesz musiał uważać na to, gdzie jesteś na mapie w stosunku do stale zmniejszającego się pierścienia. Jeśli musisz wejść do kręgu późno, upewnij się, że wchodzisz pod kątem mniej prawdopodobnym dla graczy.

Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest zapamiętanie, w którą stronę leciał statek rozpoczynający rozgrywkę. Jeśli jedna strona koła znajduje się tuż pod ścieżką statku, istnieje całkiem spora szansa, że drużyny mogą tam być. To samo dotyczy dużych miast, które zawsze mają swoje działanie, zwłaszcza jeśli znajdują się na skraju strefy.

Istnieją dwa rodzaje przedmiotów leczących, jeden dla Ciebie i jeden dla Twojego pancerza

Plądrowanie jest kolejną główną cechą gier battle royale, która jest również ważna w Apex Legends. Zawsze szukaj sprzętu obronnego, który jest skuteczny z Twoimi tarczami.

Sloty na wyposażenie obronne moga pomieścić kamizelkę i kask, które różnią się jakością od zwykłych (które otrzymują najmniejsze obrażenia) do pospolitych, rzadkich i legendarnych.

Pomyśl o zbroi, jakby była tarczą. Oznacza to, że możesz uzupełnić swój pancerz, aby był gotowy do otrzymywania większych obrażeń. Pakiety pancerza są szybsze w użyciu niż regularne leczenie. Są również ważniejsze, ponieważ Twój pancerz otrzymuje obrażenia przed Twoim zdrowiem. Będą główną częścią lootu, który chcesz uzupełnić podczas plądrowania.

Eksperymentuj z bronią i zbieraj dużo ammo

Apex Legends ma wiele różnych broni, a większość z nich jest całkiem przyzwoita (z wyjątkiem kilku małych pistoletów i pistoletów maszynowych). Tak więc, powinieneś spędzić pierwsze kilka gier próbując tyle różnych broni, ile tylko możesz, aby lepiej poczuć to, czym chcesz grać a czym nie. Symulator treningowy gry daje szansę wypróbowania każdej broni, ale dobrze jest też wypróbować je podczas meczu.

Jedyną wspólną cechą wszystkich broni w grze jest to, że zabicie innych graczy wymaga wielu pocisków. Bez względu na to, gdzie kogoś trafisz lub jak dobrze strzelasz, Twoi przeciwnicy są mocni dzięki pancerzowi. Oznacza to, że prawdopodobnie użyjesz wielu kul w każdej walce. Amunicja w Apex Legends również nie jest obfita, więc gdy tylko dowiesz się, z których pistoletów będziesz korzystać, upewnij się, że stosujesz odpowiednie typy amunicji. Jeśli masz zamiar przetrwać do późnej gry, będziesz próbować wiele pocisków.

Poznaj rolę każdej Legendy

Tym, co naprawdę odróżnia Apex Legends od innych gier z gatunku battle royale, są Legendy, różne postaci, które możesz wybrać na początku każdej rundy. Każdy bohater ma umiejętności, które mogą pełnić określone role w zespole, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z każdym z nich i dowiedzieć się, co robią najlepiej. Każda postać ma unikatowy sposób, w jaki można ją wykorzystać w potyczce, by zyskać przewagę w drużynie.

Jeśli grasz Gibraltarem, powinieneś być blisko przeciwników, używając swojej tarczy, aby zablokować obrażenia. Jeśli jesteś Pathfinderem, użyj swojego haka, aby dotrzeć do miejsc, o których inni gracze mogą nie myśleć lub znaleźć zaskakujące kąty, aby rozpocząć strzelanie.

Często korzystaj ze swoich zdolności

Kiedy już wiesz, co potrafi każda Legenda, czas wykorzystać te umiejętności na swoją korzyść - a to oznacza wykorzystanie Twoich zdolności.

Chociaż możesz czuć pokusę, aby zaoszczędzić swoje specjalne umiejętności dopóki nie pojawi się idealny moment, to po prostu strata zdolności. Zamiast tego znajdź sposoby na wykorzystanie zdolności Legend w każdej walce. Nie czekaj na idealny czas, aby użyć ultimate'a. Zamiast tego dowiedz się, jak wykorzystać ultimate'y, aby przetrwać walkę, w której się znajdujesz. Do czasu kolejnej walki Twoje zdolności prawdopodobnie nie będą się przedłużać. A jeśli umrzesz bez użycia zdolności, równie dobrze możesz nie mieć ich w ogóle.

Trzymając się tych wskazówek, powinniście przetrwać nieco dłużej w pierwszych kilku meczach gry Apex Legends.