Policja w domu mistrza świata Fortnite!

Mineły prawie dwa tygodnie, odkąd 16-letni Kyle 'Bugha' Giersdorf wygrał 3 miliony dolarów i tytuł najlepszego solowego gracza Fortnite na finałach Pucharu Świata w lipcu. Wygląda na to, że spotkał się z dużym zainteresowaniem - był gościem The Tonight Show z udziałem Jimmy'ego Fallona - ale nie wszystkie były pozytywne. Giersdorf powiedział, że padł ofiarą "swattingu" w weekend.

W sobotę, podczas transmisji na Twitchu, Giersdorf przerwał mecz, gdy ojciec powiedział mu, że policja jest w jego domu. Klip ze streama pokazuje moment, w którym zdarzenie miało miejsce.

"Nasłano na mnie policję" - powiedział Giersdorf w klipie. Jego kamera skierowana na klawiaturę pokazuje, że wstał, gdy jego koledzy z drużyny zastanawiali się, czy odszedł podczas meczu.

W drugim filmie Giersdorf opowiada, co się dzieje i wyjaśnia, dlaczego miał szczęście.

"Ten jeden oficer..mieszka w naszym sąsiedztwie" - powiedział. "Gościu, oni weszli z bronią. To przerażające".

Komenda policji w miasteczku Upper Pottsgrove odpowiedziała dzwoniącemu podającemu się za Giersdorfa.

"Podał się za Kyle'a i powiedział, że strzelił do swojego ojca wiele razy za pomocą AK-47 i związał matkę i przetrzymywał w garażu" - powiedział w poniedziałek kapral Albert Werner gazecie USA Today.

Policja twierdzi, że połączenie pochodziło z "zamorskiego obszaru, gdzieś poza krajem".

Swatting to forma nękania, w której ktoś dzwoni na lokalną policję ofiary i twierdzi, że pod adresem tej osoby ma miejsce przestępstwo. W większości przypadków napastnik twierdzi, że cel jest uzbrojony i skrzywdzi inne osoby w domu. Celem ataku jest doprowadzenie policji do domu i ujarzmienie ofiary. Streamerzy na Twitchu są często celem napastników, ponieważ incydent może mieć miejsce podczas transmisji na żywo.

Giersdorf i komenda policji miasteczka Upper Pottsgrove nie odpowiedziały na prośbę o komentarz.

Na Pograjniku znajdziesz więcej informacji i ciekawostek ze świata gier. Dołącz do naszego serwera Minecraft EasyHC z wersją 1.8, ID: mc.pograjnik.pl. Śledź nasze media społecznościowe, by być ze wszystkim na bieżąco - InstagramFacebook Twitter.