PlayStation 5 oficjalnie w 2020 roku!

Sony wreszcie wprowadziło konsolę nowej generacji, PlayStation 5, a firma dała nawet fanom zbliżoną datę wydania.

PS5 zostanie zaprezentowane na imprezie Sony nowej generacji w kwietniu 2020 roku. Firma określiła także okno wydania na sezon wakacyjny 2020, co oznacza, że możemy dostać konsolę w dowolnym momencie od października 2020 roku do stycznia 2021 roku.

Nazwa konsoli nie powinna dziwić, ponieważ Sony utrzymuje markę PlayStation od czterech pokoleń, ale ujawnienie było nagłe i najwyraźniej znikąd.

Oprócz ogłoszenia konsoli Sony podało szczegółowe informacje o tym, czego gracze mogą oczekiwać od nowego kontrolera w jednym z wielu postów na blogu. Kontroler będzie miał dwie nowe kluczowe innowacje, zaczynając od dotykowego sprzężenia zwrotnego, które zastąpi łomot w kontrolerze PS4.

Inną nowością są "przyciski adaptacyjne", które zostały zaimplementowane w przyciskach L2 i R2. Twórcy będą mogli zaprogramować opór w wyzwalaczach, abyś mógł poczuć wrażenie rysowania łuku lub oporu podczas naciskania go, co utrudnia naciśnięcie przycisku.

Jednak fani PlayStation prawdopodobnie będą musieli poczekać do kwietnia, aby dowiedzieć się więcej o samej konsoli i jej zawartości.

Na Pograjniku pojawi się więcej informacji o PlayStation 5, także śledź nasze media społecznościowe - Facebook, Instagram, Twitter - by być ze wszystkim na bieżąco!