PUBG jedną z najczęściej pobieranych grier w PlayStation Store

Dodał: Criketon | Data dodania: 10-01-2019 21:51 | Kategoria: Gaming | Wyświetlenia: 109

W zeszłym roku na Boże Narodzenie użytkownicy wynieśli PlayerUnknown's Battlegrounds na szczyt listy PlayStation Store.

Wczoraj PlayStation opublikował na swoim blogu najbardziej pobrane gry w grudniu, a lista nie jest taka, jakiej można się spodziewać. PUBG zdołał zdobyć pierwsze miejsce w rankingu najczęściej pobranych gier, nie będąc za darmo na PlayStation Store. Inne gry na górze listy to: Call of Duty: Black Ops 4 i Grand Theft Auto V.

Na początku może wydawać się trochę zaskakujące, że gra, która ma prawie dwa lata, pokonała inne popularne strzelanki pierwszoosobowe wydane kilka miesięcy temu, takie jak Black Ops 4 czy Battlefield V. Jednak, gdy PUBG było jedynie na Xbox, jeśli chodzi o konsole, PlayStation ogłosiło oficjalnie pod koniec poprzedniego roku, że gra trafi na PlayStation 4 - 7 grudnia. Z PUBG ostatecznie dostępnym dla użytkowników PlayStation, nie jest zaskakujące, że wielu zakupiło grę.

Kolejnym powodem, dla którego użytkownicy PlayStation wynieśli PUBG na czele tabeli, było ogłoszenie Vikendi, pierwszej śnieżnej mapy PUBG. Podczas gdy nowa mapa nie zadebiutowała w grudniu na PS, ogłoszenie wzbudziło zainteresownaie społeczności. Użytkownicy konsoli mogą oczekiwać, że Vikendi zostanie dodane jeszcze w tym miesiącu. Podczas gdy popularność PUBG na PlayStation może nie być kontynuowana w tym roku, to zdumiewające zobaczyć tę grę na szczycie takiej listy.