PUBG Corp. zarobiło prawie miliard dolarów w 2018 roku

Dodał: Criketon | Data dodania: 24-04-2019 16:51 | Kategoria: Wydarzenia | Wyświetlenia: 25

Firma PUBG Corporation miała doskonały rok w 2018 roku. Nawet jeśli zmierzyła się z konkurencją w gatunku battle royale, wydawca Bluehole Studio i PlayerUnknown's Battlegrounds ujawnili, że w ubiegłym roku osiągnęli dochody w wysokości 970 milionów dolarów.

Wersja PUBG na PC przyniosła 790 milionów dolarów przychodów, czyli około 81,5 % całości. Mobilne wersje gry osiągnęły 65 milionów dolarów, podczas gdy reszta przychodów została uzyskana poprzez konsolowe wersje gry i inne źródła.

Kolejna ogromna statystyka z ogłoszenia: 53 % pieniędzy PUBG Corp. pochodziło z rynku azjatyckiego, gdzie gra jest nadal niezwykle popularna, jeśli chodzi o ten określony gatunek. Popularność gry zmniejszyła się znacznie od początku 2018 r. do chwili obecnej. Wielu graczy miało dość ciągłych błędów i oszustów, którzy nękali wiele serwerów PUBG, więc wielu graczy przeniosło się do takich konkurentów jak Fortnite, a ostatnio Apex Legends.

Deweloper dokonał jednak kilku dużych poprawek i dodatków do gry, starając się utrzymać grę w świeżości, próbując przyciągnąć zarówno nowych graczy, jak i starych graczy, którzy mogli odejść od gry.

Wielokrotne zmiany równowagi broni, nowe mapy i nowe pistolety ponownie zaczęły przemawiać do niektórych fanów gry. Na przykład popularny Michael "shroud" Grzesiek zaczął ponownie grać w PUBG, po przerwie na inne tytuły, takie jak Apex Legends czy Rainbow Six: Siege.

PUBG powoli wraca na właściwe tory, by konkurować między innymi z Fortnite.