Nowy zwiastun Metro Exodus pokazuje koszmary Artema

Dodał: Criketon | Data dodania: 08-02-2019 13:04 | Kategoria: Gaming | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 42

Nowy zwiastun Metro Exodus, który zadebiutował podczas dzisiejszego livebacku Inside Xbox, prezentuje niektóre z różnych środowisk i wrogów, z którymi gracze napotkają podczas przemierzania zrujnowanego rosyjskiego krajobrazu jako Spartan Artem. Co ciekawsze, może również sugerować, że nie widzieliśmy ostatniego z Mrocznych, mutantów post-ludzi, którzy zajmowali ważne miejsce w pierwszych dwóch grach.

Mroczni zostali po raz pierwszy zaprezentowani jako wróg w Metro 2033, chociaż ostatecznie okazało się, że ich potężne zdolności telepatyczne po prostu przytłaczały ocalonych z Metro, gdy próbowali się porozumieć. Doprowadziło to do miejsca nieszczęśliwego rozwiązywania konfliktów: żadnych spoilerów, ale powiedzmy, że w dobrym rosyjskim apokaliptycznym stylu, złe zakończenie okazało się być kanonem kończącym się w Metro: Last Light. Ale udało im się wytrwać, a Ostateczne Światło zawarło niejednoznaczny, ale stosunkowo optymistyczny zapis.

O ile wiem, nie było żadnej wzmianki o Mrocznych pojawiających się w Exodusie, ale dziecko, które pojawia się w tym zwiastunie, nosi pewne znajome cechy. Mroczny, który towarzyszył Artemowi przez Metro: Last Light był także małym dzieckiem, a ten dzieciak wyraźnie robi jakieś dzikie rzeczy w głowie Artema. Szepcze "podejdź bliżej" i "czy nam pomożesz?" w stanie przypominającym sen przypomina też ich wcześniejsze starania o komunikowanie się z Artemem, a także o ich pragnieniu współistnienia z resztkami ludzkości.

A może to tylko sen - tak czy inaczej, to świetny trailer. Dowiemy się już wkrótce - Metro: Exodus zostanie wydane 15 lutego jedynie w Epic Store Games. Więcej o wydaniu kolejnej części przygód Artema możesz przeczytać tutaj.