Nowe narzędzia moderacji są już na Twitchu

Dodał: Criketon | Data dodania: 04-02-2019 12:45 | Kategoria: Internet | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 48

Na zeszłorocznym TwitchConie nowe narzędzia do moderacji były dokuczliwe dla streamerów. Od kilku dni te narzędzia są dostępne.

Streamerzy i moderatorzy kanałów mogą uzyskać dostęp do nowych funkcji bezpośrednio z czatu. Przed aktualizacją, jeśli kliknąłeś nazwę użytkownika w polu czatu, mogłeś wykonywać tylko podstawowe czynności - na przykład szeptanie lub dodawanie ich do znajomych. Teraz otrzymasz informacje o konkretnym kanale użytkownika. Dzięki tym informacjom moderatorzy i streamerzy będą mogli podejmować decyzje dotyczące moderacji bez konieczności opuszczania czatu.

Nowe wyświetlane informacje zawierają komentarze dla poszczególnych użytkowników. Streamerzy i moderatorzy mogą dodawać komentarze do użykowników na czacie, aby określić, dlaczego akcja została (lub nie została) podjęta wobec użytkownika. Wiek konta jest już teraz dostępny dla moderatorów. Pomoże to ustalić, czy konto zostało utworzone do łamania reguł, czy nie. Na koniec nowe narzędzia pozwalają zespołom moderującym przeglądać czat, limit czasu i historię banowania użytkowników na kanale. Dzięki temu streamerzy i moderatorzy kanałów będą mieli łatwy dostęp do raportów czatu, aby ustalić, czy użytkownik został wcześniej zbanowany, czy nie.

Ta aktualizacja upraszcza pracę moderacji, Twitch zasugerował, że będzie nadal przesyłać aktualizacje w tej kategorii w całej witrynie w 2019 roku. W poście na oficjalnym blogu Twitcha firma powiedziała: "będziemy nadal wspierać moderatorów kanałów, dokonując aktualizacji opierać się na Waszych opiniach". Wygląda na to, że trolle na Twitchu będą musiały być bardziej ostrożne w przyszłości.