Luminosity Gaming kończy współprace z Kreo! Gracz dokonał kradzieży!

Dodał: Sylo | Data dodania: 09-02-2019 17:24 | Kategoria: E-sport | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 69

,,Kreo" to profesjonalny gracz Fortnite, który do niedawna reprezentował Luminosity Gaming, kilka dni temu do internetu wyciekło 17-minutowe wideo, na którym gracz o nazwie „Noah” udowadnia, że „Kreo” oszukał go na ponad 100$, przywłaszczając sobie jego konto i próbując je sprzedać. Cała sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby „Noah” nie zwrócił się do profesjonalnego gracza o pomoc w boostingu ( nabijanie statystyk konta i dodania do niego sporej liczby wygranych meczów ) . Nate „Kreo” Lou wycenił tę usługę na 100$, gdy „Noah” opłacił odpowiednią sumę, chciał się zalogować do swojego konta, jednak nie mógł tego zrobić- jego hasło było ciągle zmieniane. Próby kontaktu z graczem Luminosity nie przyniosły efektu więc poszkodowany w tej sytuacji, zdecydował się na opublikowanie filmiku.

Po tym, gdy nagranie ujrzało światło dzienne, a sam Nate „Kreo” Lou zaczął się tłumaczyć w mediach społecznościowych, do akcji wkroczyło samo Luminosity Gaming, które podjęło odpowiednie kroki mające wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Update: Effective immediately @LG_Kreo has been released from the organization. We do not condone his behaviour, past or present and it is not consistent with what it means to be a professional gamer under our banner. We wish Kreo well and thank him for his time on LG.

— Luminosity Gaming (@Luminosity) 8 lutego 2019

Podczas gdy niektórzy fani krytykowali decyzję, pod koniec dnia zespół musiał wybrać to, co najlepsze dla organizacji. Posiadanie kogoś, kto zajmuje się scammingiem, nigdy nie jest na plusie, postanowili więc pożegnać się z graczem.