Jak grać Gibraltarem w Apex Legends

Aby stać się Legendą Apex, gracze muszą nauczyć się wszystkiego o ośmiu postaciach i ich umiejętnościach.

Powolny i zrównoważony charakter czołgu, który jest zbudowany jak mur, umiejętności Gibraltara polegają na ustawianiu w jednym miejscu i niszczeniu opozycji.

Jest świetny w późnej fazie gry, zwłaszcza gdy więcej drużyn jest zbliżonych do siebie, jeśli potrzebujesz dużo biegać lub poruszać się, to Gibraltar prawdopodobnie nie jest najlepszą postacią.

Naucz się go używać, a będziesz świetną pomocą dla swoich sprzymierzeńców w zapewnieniu tego cennego zwycięstwa w Apex Legends.

Tarcza Balistyczna - Pasywka

Pasywna zdolność Gibraltara powoduje pojawienie się przed nim małej tarczy za każdym razem, gdy spogląda na celownik swojej broni.

Twoim głównym celem przy tej zdolności powinno być przyciągnięcie wrogów drużyn do siebie, używając swojej ogromnej Tarczy Balistycznej, aby zablokować większość pocisków i pochłonąć trafienia, podczas gdy Twój oddział zaatakuje wroga z boku.

Kopuła Ochronna - Q

Gibraltar może zrzucić ogromną osłonę w postaci kopuły w dowolnym momencie, aby chronić siebie, swoich sojuszników lub bronić obszaru.

Jest masywny w skali i jest idealny do użycia w szczyptę. Niektórzy gracze również używają tarczy, aby tymczasowo ochronić się przed flankami wrogów, podczas gdy jego sprzymierzeńcy uciekają.

Kopuła nie jest jednak wieczna, więc upewnij się, że dobrze ją umieszczasz, aby uzyskać pełny efekt. Możesz ją używać w połączeniu z innymi umiejętnościami legendy, takimi jak Lifeline, aby wyleczyć Twoją drużynę przeciwko wrogiemu ogniu lub ożywić pokonanego kolegę z drużyny w niebezpieczeństwie.

Pamiętaj tylko, że Kopuła Ochronna to dwukierunkowa smuga. Chociaż nikt nie może Cię zaatakować, gdy jesteś w środku, nie możesz atakować nikogo poza nim. Dlatego upewnij się, że używasz ją mądrze i nie czekasz na jej wygaśnięcie.

Bombardowanie - Ultimate

Ultimate Gibraltara wywołuje śmiertelnie zagęszczony cios na zaznaczonej pozycji, która z łatwością może wymazać całą drużynę w mgnieniu oka - gdyby nie było tak wolno, aby zejść i wyruszyć.

W przeciwieństwie do zdolności bombardowania Bangalora, która stopniowo wystrzeliwuje bardziej naprzód, bombardowanie Gibraltara wystrzeliwuje wszystko na pewny obszar, na który rzucasz granat umiejętności, dzięki czemu jest idealny do użycia, jeśli znajdziesz się w otoczeniu.

Jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia byłoby użycie tarczy w zamkniętej przestrzeni i rzucić granat odłamkowy pod swoje stopy. Będzie to chronione przed trwającą umiejętnością Ultimate, jednocześnie dając przeciwnikom wybór: biegnij w stronę tarczy, dając szansę na czyste zabicie lub uciekaj, dając swoim sojusznikom szansę na ucieczkę. Połączenie tych umiejętności i szybkiego myślenia może być jedyną różnicą w tych walkach drużynowych.