Intel wybrało nowego dyrektora generalnego

Dodał: Criketon | Data dodania: 01-02-2019 12:59 | Kategoria: E-sport | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 44

W czwartek (31.01.2019) Intel ogłosił, że Robert Swan obejmie stanowisko dyrektora generalnego po tym, jak przez ostatnie siedem miesięcy pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego. Swan jest obecnie oficjalnym siódmym CEO Intela od 50 lat, a wkracza on na to stanowisko, podczas gdy Intel jednocześnie kieruje się do 10-nanometrowego produktu i przygotowuje się do 7 nm.

Swan jest nieco zaskakującym wyborem, biorąc pod uwagę historię zatruniania prezesów Intela, którzy awansowali w firmie. Według agencji Reuters, po raz pierwszy Intel wybrał lidera, który nie zaczął o wiele niżej - Intel zazwyczaj był prowadzony przez inżynierów, którzy pracowali w firmie od dziesięcioleci.

"Podczas gdy Intel kontynuuje przekształcanie swojej działalności, aby wykorzystać więcej możliwości i rozszerzeń, w tym centrum danych, sztuczną inteligencję i autonomiczną jazdę, a jednocześnie czerpać korzyści z biznesu komputerów, zarząd po zawężonych poszukiwaniach stwierdził, że Bob jest dobrym wyborem, który doprowadzi Intel do kolejnej ery wzrostu" - powiedział prezes Andy Bryant. "Komisja poszukiwawcza przeprowadziła kompleksową ocene szerokiej gamy kandydatów wewnętrznych i zewnętrznych, aby zidentyfikować właściwego lidera w tym krytycznym momencie ewolucji Intela."

Technicznie rzecz biorąc, Swan jest kandydatem wewnętrznym. Pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego od czasu, gdy Brian Krzanich zrezygnował siedem miesięcy temu, a wcześniej był dyrektorem finansowym Intela od 2016 roku. Jest to jednak stosunkowo krótka kadencja - Swan spędził dziewięć lat w Ebay jako dyrektor finansowy, i krótko pracował w prywatnej firmie kapitałowej przed dołączeniem do firmy Intel.

Bryant powiedział, że komisja Intela "rozważała wielu znakomitych menedżerów", zanim ostatecznie zdecydowała się na Swana. Wyniki finansowe Intela w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy odegrały rolę w tej decyzji.

"Pełniąc funkcję tymczasowego CEO, rozwinąłem jeszcze głębsze zrozumienie szans i wyzwań Intela, naszych ludzi i naszych klientów" - powiedział Swan. "Kiedy po raz pierwszy zostałem mianowany tymczasowym dyrektorem generalnym, natychmiast skupiłem się na zarządzaniu firmą i współpracy z naszymi klientami, a kiedy zarząd podszedł do mnie, aby na stale zająć to stanowisko, wkroczyłem na szansę poprowadzenia tej wyjątkowej firmy."

Posiadanie stałego dyrektora generalnego zapewnia firmie Intel pewną stabilność, a co ważniejsze, pozwala firmie skupić się na przyszłych produktach. Oprócz produktów o wielkości 10 nm i 7 nm na horyzoncie, Intel wchodzi również w skład dyskretnej grafiki, a planuje wprowadzić na rynek swój pierwszy nowoczesny procesor GPU w 2020 roku.

Intel również musi stawić czoła zwiększonej konkurencji ze strony AMD, która powróciła do entuzjastycznej rozmowy z architekturą Zen CPU. AMD ma także przewagę do 7 nm, zarówno z procesorami graficznymi (Radeon VII), jak i procesorami (Zen 2).

"Jestem trochę zaskoczony, ponieważ Swan powiedział, że nie chce tej roli, ale zawsze myślałem, że powinien być za to ceniony. Swan powiedział mi, że kiedy był w roli tymczasowego dyrektora generalnego, zaczął lubić tę posadę i cieszyć się nią", powiedział Moorhead. "Myślę, że strategia Intela jest właściwa, firma musi poprawić jej wykonanie, a sprowadzenie outsidera bez doświadczenia Intela nie miało sensu. Intel ma bardzo silną ławkę, dwóch, którzy zostali uznani za rolę dyrektora generalnego, pomoże Swanowi i Intelowi."

To będzie dobry rok dla Intela i jego najnowszego CEO.