HyperX kontynuuje współpracę z FACEIT

Dodał: Criketon | Data dodania: 22-03-2019 23:40 | Kategoria: E-sport | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 35

Producent urządzeń peryferyjnych do gier HyperX współpracuje z konkurencyjną platformą gier FACEIT jako oficjalny sponsor Esportowych Mistrzostw (Esports Championship Series - ECS). HyperX dostarczy klawiatury, myszy, podkładki pod myszy, DRAM i dyski SSD na siódmy i ósmy sezon ECS.

Oprócz sprzętu, HyperX będzie sponsorował segment pomeczowy. Po każdym meczu nadawcy ECS omówią najlepszą grę w "XFactor Play of the Game".

Rozpoczęta w 2015 roku, seria esportowych mistrzostw FACEIT to największa na świecie niefinansowana przez wydawców Counter-Strike: Global Offensive liga. Seria jest obecnie w siódmym sezonie i oferuje pulę nagród w wysokości 500 000 $. Wstępne kwalifkacje odbyły się w lutym, a Challenger Cup odbył się w dniach 5-7 marca, aby ustalić kto zagra w sezonie zasadniczym. Finały siódmego sezonu ECS odbędą się na Wembley w Londynie w dniach 8. i 9. czerwca.

Zgodnie z wydanie FACEIT finały szóstego sezonu stały się najczęściej oglądaną transmisją CS:GO, która kiedykolwiek była transmitowana na YouTube.

HyperX po raz pierwszy współpracował z FACEIT we wrześniu ubiegłego roku, kiedy organizacja zorganizowała coroczny tuniej w CS:GO w Wielkiej Brytanii. HyperX sponsorował również jeden z konkurujących zespołów, Cloud9. Pierwszy Major FACEIT odbył się w Londynie i zaoferował pulę nagród o wartości 1 miliona dolarów i przyciągnął milion widzów w jednym momencie, według firmy.

"Cieszymy się, że możemy nadal współpracować z HyperX" - powiedział Michele Attisani, dyrektor ds. biznesowych i współzałożyciel FACEIT w przygotowanym oświadczeniu. "Zespół podzela tę samą pasję, którą tworzymy, aby rozwijać scenę esportową od społeczności i oddolnie. Zawsze szukamy sposobów, aby organicznie przedstawić naszym partnerom transmisję, a my jesteśmy podekscytowani współpracą z HyperX, aby stworzyć zupełnie nowy program, który uzupełnia nasze wysiłki na rzecz tworzenia treści, które są wciągające i rozrywkowe".