Happy przeniesiony na ławkę rezerwowych w Team Vitality

Dodał: Criketon | Data dodania: 28-12-2018 23:23 | Kategoria: E-sport | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 147

Francuska drużyna Team Vitality wprowadza zmiany w składzie CS:GO przed rozpoczęciem sezonu w 2019 roku.

Vitality ogłosiło wczoraj, że Vincent "Happy" Schopenhauer zostaje przeniesiony na ławkę rezerwowych.

"Nasz zespół w CS:GO nie grał tak dobrze, jak się spodziewaliśmy" - powiedziało Vitality na Twitterze. "Aby poprawić nasze wyniki, podjęto decyzję o wprowadzeniu zmian w zespole. W rezultacie Happy będzie od tej pory na ławce rezerwowych. Jego profesjonalizm, talent i etyka pracy nie są kwestionalne."

Strzelec grający długo w Team LDLC, Alex McMeekin, podobno zajmie miejsce Happy'ego w aktywnym składzie Vitality, twierdzi VP Esports. LDLC nie zakwalifikowało się do zbliżającego się Majora na IEM Katowice ze względu na ich eliminację podczas zamkniętych kwalifikacji online na początku tego miesiąca, podczas gdy Vitality zakwalifikowało się do europejskiego Minora. ALEX może potencjalnie zagrać w swoim pierwszym Majorze, gdy dołączy do Vitality i gdyby drużyna zajęła top2 na Minorze.

Przejście Happy'ego na nieaktywny skład jest zaskakująca, biorąc pod uwagę przekonujące zwycięstwo drużyny na DreamHack Atlanta w listopadzie ubiegłego roku. Rosnąca francuska gwiazda Mathieu "ZywOo" Herbaut swoimi statystykami poprowadziła drużynę do zwycięstwa, a Happy miał średnią 1.08 na HTLV. Pomimo jego wysiłków wydaje się, że Happy nie pasuje do Vitality.

Kolejnym wydarzeniem, w którym Vitality weźmie udział będzie europejski Minor na IEM Katowice od 16 do 20 stycznia.