GuardiaN znowu w Natus Vincere

Natus Vincere skompletował skład CS:GO, przyjmując Ladislava "GuardiaN" Kovácsa z FaZe Clan, poinformowała ukraińska organizacja.

Tym ruchem GuardiaN powraca do Na'Vi po spędzeniu ostatnich dwóch lat w FaZe. Był jednym z najlepszych graczy na świecie podczas swojego pobytu w Na'Vi i pomógł im wygrać wielkie turnieje, takie jak IEM San José w listopadzie 2015 roku i ESL One New York w październiku 2016 roku, a także zajął drugie miejsce na dwóch Majorach CS:GO.

Podczas swojego pobytu w FaZe, GuardiaN wygrał inne ważne turnieje, takie jak ESL One New York we wrześniu 2017 roku, ELEAGUE CS:GO Premier w październiku 2017 r., a także finały czwartego sezonu ECS w grudniu 2017 r., a także kilka innych tytułów.

Zajmie puste miejsce, które pozostawił były kapitan i legenda Na'Vi Danylo "Zeus" Teslenko, który w zeszłym tygodniu przeszedł na emeryturę BLAST Pro Series w Mokswie. Kirill "Boombl4" Mikhailov zostanie kapitanem drużyny. Ma doświadczenie w tej roli ze swojej poprzedniej drużyny, Winstrike.

Powrót GuardiaNa będzie miał również bezpośredni wpływ na grę Oleksandra "s1mple" Kostylieva, ponieważ Słowak będzie głównym snajperem Na'Vi. To sprawi, że s1mple przejdzie w bardziej hybrydową rolę, od czasu do czasu wybierając AWP.

Ponadto Na'Vi ujawniło, że były profesjonalny zawodnik Andriy "B1ad3" Gorodenskyi zostanie nowym trenerem zespołu. B1ad3 przeszedł na emeryturę w 2018 roku i wcześniej był dyrektorem esportów w Na'Vi.

Co ciekawe, organizacja powiedziała, że s1mple będzie odpowiedzialny za "dyscyplinę i atmosferę w zespole", które to cechy są zazwyczaj przejmowane przez trenera lub menedżera.

GuardiaN powróci na scenę w barwach Na'Vi za niecałe dwa tygodnie na DreamHack Masters Malmö, który rozpocznie się 1 października.

Na Pograjniku znajdziesz więcej informacji o CS:GO. Śledź nasze media społecznościowe - Facebook, Instagram, Twitter - by być na bieżąco.