Final Fantasy VII nadejdzie wkrótce na Nintendo Switch!

Dodał: Criketon | Data dodania: 02-02-2019 12:11 | Kategoria: Gaming | Wyświetlenia: 74

Nintendo wskazało, że nie musimy długo czekać, zanim ukochana gra RPG, Final Fantasy VII będzie dostępna na Switch. W nowej, raczej krótkiej reklamie, gra jest odtwarzana na przenośnej konsoli hybrydowej, z opisem filmu: "Final Fantasy VII już wkrótce!"

Twórca i wydawca gry Final Fantasy - Square Enix - pierwotnie ujawnił zamiar przeniesienia gry na Switcha we wrześniu 2018 roku, kiedy to ogłoszono na platformę wraz z Final Fantasy IX, remasterami X i X-2 oraz Final Fantasy XII: The Zodiac Age. Chociaż "wkrótce" nie podaje nam konkretnej daty premiery, przynajmniej wiemy, że nie będziemy czekać na nią do końca roku.

Square Enix wcześniej potwierdził, że te wersje gier Final Fantasy będą oparte na ostatnich portach albo na innych konsolach, albo na PC - oczywiście, nie jest to wersja zremasterowana Final Fantasy VII. Final Fantasy VII zostało wydane na PC w 2013 roku, a gra jest dostępna również w PlayStation Store w wersji cyfrowej. Wraz z wydaniem Switcha, te gry pojawią się również na Xbox One, co jest pierwsze dla wielu z nich.

Inne gry Final Fantasy w drodze na Switcha to m.in. gra World of Final Fantasy oraz zaktualizowana wersja GameCube Crystal Chronicles.