Dwóch mężczyzn zginęło podczas grania w PUBG Mobile

Dodał: Criketon | Data dodania: 18-03-2019 21:53 | Kategoria: Gaming | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 55

Według Business Today, dwóch mężczyzn zginęło w Indiach podczas gry w PUBG Mobile w pobliżu torów kolejowych.

Do incydentu doszło w dzielnicy Hingoli, na obszarze zamieszkanym przez około milion osób w indyjskim stanie Maharashtra. Według raportu obaj gracze byli tak pochłonięci grą, że nie zauważyli nadjeżdżającego pociągu.

Jednak czas śmierci i wyraźne powiązanie z PUBG z pewnością wydają się trochę przypadkowe. Wiadomość jest następstwem serii incydentów z udziałem PUBG Mobile w Indiach w ostatnim tygodniu. Popularna gra mobilna została zakazana przez cztery miasta w stanie Gujarat, gdzie kilka dni temu aresztowano co najmniej 10 osób za granie w nią.

Nie jest jasne, jak granie w grę mobilną rozpraszałoby mężczyzn na tyle, że przegapiliby hałas nadjeżdżającego pociągu, ani nie wiadomo, dlaczego policja odblokowała telefony mężczyzn, aby zbadać, co jest niestety powszechnym wypadkiem w Indiach.

Przypadkowe zgony na torach są szokująco powszechne w Indiach. Tylko w 2012 roku ponad 15 000 osób zginęło podczas próby przekroczenia torów ogromnej sieci pociągów o długości ponad 64 tysięcy kilometrów. Jeden rządowy komitet nazwał "masakrą" tę śmiertelność w raporcie na temat bezpieczeństwa kolei.

Policja w Rajkot, która znajduje się w stanie Gukarat, wydała zakaz gry do 30 marca z powodu przekonania, że powoduje ona przemoc i słabe wyniki młodzieży w nauce.

Ten incydent prawdopodobnie doprowadzi do zwiększenia liczby głosów aprobujących zakazanie PUBG w kraju - coś, z czego władze lokalne będą bez wątpienia zadowolone.