Driveclub zostanie wyłączony w 2020

To nie tak, że wszyscy nie mogli tego zobaczyć, ale Driveclub oficjalnie zostanie wyłączony w 2020 roku. Masz rok, żeby w niego zagrać.

Serwery Driveclub, Driveclub VR i Driveclub Bikes zostaną wyłączone 31 marca 2020 r. Przed tym, 31 sierpnia 2019 r. wszystkie gry i DLC zostaną usunięte z PlayStation Network Store.

Po tym, jak to wszystko się skończy, będą odtwarzane tylko tryby dla jednego gracza. Jeśli chodzi o grę opartą na interakcji w trybie wieloosobowym, to niewiele. I oczywiście nie ma już wszystkich elementów społecznych.

Driveclub został wprowadzony na rynek w 2014 roku, ale, podobnie jak wiele gier zależnych od trybu online, zapadł pod ciężarem dużej społeczności podczas premiery. Przez wiele tygodni po premierze gra wciąż porykała się z problemami i wydajnością obiecanymi na E3. Na przykład efekty pogodowe nie dołączyły do gry nawet po dwóch miesiącach po premierze. Sony obiecało subskrybentom edycję gry PlayStation Plus, dostarczenie jej zajęło prawie rok.

Ostatnia aktualizacja Driveclub pojawiła się w marcu 2016 roku z ostatecznym pakietem DLC do gry. Tego samego dnia Sony ogłosiło zamknięcie dewelopera Evolution Studios.