Dr. Mario World nową bezpłatną grą na smartfony

Dodał: Criketon | Data dodania: 04-02-2019 13:22 | Kategoria: Gaming | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 75

Nintendo ogłosiło nową ekspansję w branży gier mobilnych. Po opublikowaniu najnowszego raportu o zarobkach, który przyniósł wiadomość, że Mario Kart Tour opóźnia się, firma ujawniła nowego partnera i grę: Dr. Mario World.

Do tej pory niewiele wiemy o grze, nie mamy żadnych zrzutów ekranu, tylko logo. Nintendo opisuje to jako "grę akcji" i mówi, że ma się pojawić na początku tego lata. Będzie to bezpłatne i dostępne zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android.

Dr. Mario World jest współtworzony przez japońską firmę LINE, znaną z wielu różnych dziedzin, w tym z gier, które odniosły sukces na azjatyckich rynkach. Należą do nich Disney Tsum Tsum i Cookie Run.

Wcześniej firma Nintendo sugerowała, że szuka dodatkowych partnerów, z którymi może rozwijać gry mobilne, starając się uczynić z nich bardziej znaczącą część swojej działalności.

Nintendo kontynuuje również plany dotyczące parku rozrywki Super Nintendo Land, który planuje otworzyć do 2020 roku. Dodatkowo firma oświadczyła, że animowany film Mario pojawi się w kinach około 2022 roku.