Czy Fortnite może zagrozić zawodowej piłce nożnej?

Dodał: Criketon | Data dodania: 02-02-2019 11:49 | Kategoria: E-sport | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 80

Jeden z najlepszych menedżerów w zawodowej piłce nożnej wypowiedział się na temat rosnącej presji gier wideo - a mianowicie Fortnite: Battle Royale.

Prezes angielskiego klubu piłkarskiego Liverpool, Peter Moore, powiedział Arabian Business w wywiadzie, że jest zaniepokojony uczynieniem młodszych ludzi fanami piłki nożnej.

"Dziewięćdziesiąt minut to długi czas dla młodych chłopców, by usiąść na kanapie" - powiedział Moore. "Kiedy patrzę na oglądalność i frekwencje tysięcy młodych ludzi, obawiam się, że jestem szefem klubu piłkarskiego, który polega na nadchodzącym pokoleniu fanów. Jesteśmy branżą, która musi wykorzystywać technologię, aby mieć pewność, że nie przegapimy całego pokolenia młodych ludzi, którzy nie mają takiej miłości do piłki nożnej. Musimy tworzyć treści od 60 do 90 sekund, aby utrzymać ich zainteresowanie."

Moore, który wcześniej pracował w Microsoft i SEGA of America, powiedział, że nie tylko konkuruje z innymi klubami Premier League dla fanów. Powiedział, że musi także walczyć z jedną z najpopularniejszych gier wideo na świecie - Fortnite.

"Jeśli nie zbudujemy umiejętności technologicznej jako klubu, stracimy ich" - powiedział Moore. "Teraz presja na czas jest bardzo duża i tylko 24 godziny w dobie...jest tylko tyle godzin, aby zagrać w Fortnite".

Podczas rozmowy Moore podkreślił potrzebę efektywnego wykorzystywania technologii, aby wprowadzić i utrzymać młodszą publiczność. Powiedział nawet, że współpracuje z IBM w celu optymalizacji swoich stron internetowych i aplikacji, aby oferować bardziej spersonalizowaną treść dla fanów.

Liverpool miał prawie 500 milionów interakcji w mediach społecznościowych w 2018 roku, według Moore'a, który zajmuje drugie miejsce w Anglii i piąte miejsce na świecie.