CouRage przechodzi z Twitcha na Youtube!

Wygląda na to, że Mixer nie jest jedyną platformą do transmisji z ustawionym celownikiem na Twitcha.

Były komentator Call of Duty, Jack 'CouRage' Dunlop będzie streamował wyłącznie na YouTube, posuwając się naprzód, ogłosił wczoraj twórca. Debiutancki stream odbędzie się dzisiaj, 5 listopada.

"To naprawdę najlepsza decyzja dla mnie" - powiedział CouRage.

Streamer 100 Thieves zapowiadał ten wielki ruch kilkoma pozornie bezsensownymi krótkimi filmikami na Twitterze, po których fani mogli jedynie zgadywać datę ogłoszenia. Ogłoszenie to zjednoczyło jednak filmy, a CouRage twierdzi, że ten ruch otworzy mu możliwości rozwoju jako twórcy.

Twitch już stracił gwiazdę Fortnite, Ninję i byłego zawodnika CS:GO, shrouda na rzecz Mixera, którzy razem zgromadzili ponad 21 milionów obserwujących w serwisie Amazonu. Chociaż fani CouRage nie zgromadzili tych liczb, streamer może się pochwalić 2,1 miliona obserwującymi na Twitchu i 1,85 subskrybentami na YouTube. Jego odejście z Twitcha prawdopodobnie pozostawi kolejną lukę w oglądalności, a także ustanowi precedens, że YouTube jest jedną z wielu usług transmisji strumieniowej, która może zaoferować dużym nadawcom lepszą ofertę.

CouRage może nie być jedynym streamerem opuszczającym Twitch w tych dniach. Wkrótce poinformujemy Was o prawdopodobnym odejściu kolejnego popularnego streamera.

Na Pograjniku znajdziesz więcej informacji i ciekawostek ze świata gier. Śledź nasze social media - Facebook, Instagram i Twitter - by niczego nie przegapić!