Community Day w Pokemon Go już w tę sobotę!

Dodał: Criketon | Data dodania: 21-03-2019 21:07 | Kategoria: Wydarzenia | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 35

Wiosenna celebracja równonocy w Pokemon Go nie jest jedynym wydarzeniem tego tygodnia w popularnej grze mobilnej. Następny Community Day jest tuż za rogiem. Comiesięczny event powraca w nabliższą sobotę, 23 marca, dając graczom z całego świata kolejną okazję do złapania rzadkich pokemonów i skorzystania z hojnych nagród.

Jak zwykle, marcowy Community Day będzie trwał trzy godziny, podczas których będziesz mógł znaleźć zwiększoną liczbę odrodzeń pewnego pokemona. Tym razem jednak Nianti zmienia trochę harmonogram wydarzeń. Aby pomóc Ci w przygotowaniu, podsumowaliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o marcowym Dniu Społeczności, poniżej, od tego, kiedy się zaczyna w regionie Polski, do tego, jakie pokemony i bonusy będzie zawierać w tym miesiącu.

Jaki jest główny pokemon tego wydarzenia?

Każdego Community Day Niantic wyznacza "głównego" pokemona, który będzie występował znacznie częściej na wolności niż zwykle. Nie tylko po to, ale gracze będą mieli szansę spotkać opisanego Shiny pokemona podczas Dnia Społeczności, a główny pokemon będzie mógł nauczyć się specjalnego ruchu, jeśli przekształci się w ostateczną formę pod koniec wydarzenia.

Na Community Day w tym miesiącu głównym pokemonem będzie Treecko, typu trawiastego, jeden z trzech początkowych pokemonów z Pokemon Ruby and Sapphire. Przez całe wydarzenie Treecko będzie o wiele bardziej dostępny na wolności, a jeśli uda Ci się go przekształcić w Sceptile do godziny zakończenia Dnia Społeczności, pokemon automatycznie nauczy się Frenzy Plant, ataku typu trawiastego.

O której zaczyna się event?

Do tego pory każdy Community Day miał miejsce w określonym czasie, który byłby różny w zależności od regionu. W Polsce zawsze trwał od 11 do 14.

W tym miesiącu Niantic organizuje tę imprezę w innych godzinach. W każdym regionie potrwa od godziny 15 do 18, co powinno ułatwić zapamiętywanie zdarzenia, ponieważ nie trzeba przeliczać godzin z innych stref czasowych, jak poprzednio.

Jakie są inne bonusy?

Oprócz zwiększonych spawnów pokemonów, Niantic oferuje kilka innych bonusów, z których gracze mogą korzystać podczas każdego Dnia Społeczności. W tym miesiącu inkubatory jaj-pokemonów będą cztery razy skuteczniejsze niż normalnie, co pozwoli Ci wykluć jaja w jednej czwartej odległości, jakiej zwykle potrzebują. Ponadto wszystkie moduły Lure, które aktywujesz podczas wydarzenia, pozostaną w użycie przez 3 godziny, a nie przez 30 minut.

Oprócz tego Community Day w tym miesiącu, w Pokemon Go trwa wiosenne wydarzenie równonocy, aż do 26 marca. Do tego czasu na wolności częściej spotkamy pokemony typu trawiastego, takie jak Oddish, Exeggcute czy Sunkern i Niantic dodało specjalną partię ograniczonych czasowo zadań Field Research obracających się wokół pokemonów typu trawiastego. Co więcej, ekskluzywne pokemony Lunatone i Solrock zamieniły regiony, a Ty po raz pierwszy masz szansę spotkać ich Shiny. Na naszej stronie pojawił się osobny artykuł omawiający event równonocy w Pokemon Go, którego znajdziesz tutaj.