Byli deweloperzy Blizzarda pracują nad nową grą Marvela

Dodał: Criketon | Data dodania: 04-01-2019 21:39 | Kategoria: Gaming | Wyświetlenia: 165

W 2018 roku były reżyser Hearthstone, Ben Brode i kilku jego współpracowników opuścili Blizzard i założyli nową firmę, znaną obecnie pod nazwą Second Dinner. Niezależne studio ogłosiło, że rozpoczęło pracę nad swoim pierwszym tytułem i będzie to gra Marvel.

Second Dinner otrzymała od firmy NetEase inwestycję w wysokości 30 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na wsparcie studia, ponieważ rozwija swoją pierwszą grę. Second Dinner nie ujawniło szczegółów dotyczących gry Marvel. Jednak wideo z ogłoszeniem pokazało, że studio pracuje nad tym tytułem przez sześć miesięcy i ma już działający prototyp.

Nowe niezależne studio składa się obecnie z Hamiltona Chu, Bena Brode, Mike'a Schweitzera, Yong Woo i Jomara Kindreda, z których każdy wziął udział przy tworzeniu Hearthstone: Heroes of Warcraft. Niektóre z ich życiorysów zawierają także inne gry, takie jak Halo 2 i Diablo III.

Marvel miał całkiem niezły 2018 rok, zwłaszcza jeśli chodzio gry wideo z wydaniem Spider-Mana na PS4 - jedną z naszych ulubionych gier tego roku. Jednak wraz ze swoimi filmami firma osiągnęła ogromny sukces, zarówno w filmach akcji na żywo, takich jak Avengers: Infinity War, jak i animowanych, takich jak Spider-Man: Into the Spider-Verse, zdobywając szerokie uznanie krytyków.

Patrząc w przyszłość, w 2019 roku ukazały się długo oczekiwane Avengers: Endgame oraz Captain Marvel. Pisarka komiksu "Ms. Marvel" także ustępuje i przekazuje serię komuś nowemu, który tworzy nową historię dla Kamali Khan, zwaną "The Magnificent Ms. Marvel". Następuje również kontynuacja ukochanej gry wideo Ultimate Alliance 3: The Black Order. I choć przez jakiś czas o tym nie słyszeliśmy, wciąż czeka na nas gra Marvel Square, o nazwie kodowej The Avengers Project.