Anty-cheat w PlayerUnknown's Battlegrounds zostaje zaktualizowany!

Dodał: Criketon | Data dodania: 28-02-2019 23:00 | Kategoria: Gaming | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 11

Niedawno pojawiły się nowe aktualizacje zarówno dla PUBG, jak i dla mobilnej wersji tej gry, zespołu anti-cheat, który pracuje w obu grach.

Na wykresie krok po kroku drużyna wyjaśnia, w jaki sposób proces hakerski działa w najbardziej podstawowy sposób. Pokazuje to, że podstawowe oprogramowanie anty-cheatowe nie wystarcza i, że pracują nad lepszymi rozwiązaniami.

Zespół skupił się na blokowaniu ataków polegających na wstrzyknięciu DLL - najpopularniejszej metody hakowania - od bardzo wczesnych dni. Ale ich starsze modele faktycznie wykryły Steam i Discord jako zagrożenia przy okazji. Wraz ze zmianą sposobu hakowania zespół szuka w różnych kierunkach, aby bronić gry.

Ich nowym celem jest ochrona czasu reakcji poprzez szyfrowanie protokołu komunikacyjnego między clientem a serwerem, aby wyprzedzić hakerów o jeden krok.

Kiedy pracują nad poprawą swoich zabezpieczeń technicznych, mówili też trochę o programach, których używają, aby podwoić zabezpieczenia. Zarówno BattlEye, jak i Uncheater są głównymi programami, które pomagają w innych środkach obronnych i powstrzymują obejścia dla innego oprogramowania.

Największą wiadomością jest to, że włączają techniki uczenia maszynowego, które analizują wzorce użycia odtwarzacza w celu wykrycia nieprawidłowości i ich izolacji.

Prowadzi to również do analizy danych, w których zespół 3TB raportów gry, 60 rodzajów dzienników oszustów i średnio 10 milionów zgłoszeń dziennie. Obejmuje to informacje zwrotne od graczy, ponieważ system został dodany w sierpniu 2018 roku.

"Od kiedy to zostało wprowadzone, ponad 100 milionów zgłoszeń zostało wysłanych do użytkowników" - napisał zespół w liście. "83 % użytkowników, którzy otrzymali wiele zgłoszeń w jednej sesji, zostało trwale zbanowanych, więc jeśli ktokolwiek pomyśli, że ich zgłoszenie nie ma znaczenia, Twoje raporty idą daleko w kierunku uczciwego pola bitwy."

Zakończyli list, rozmawiając o tym, jak rozprawiają się z oszustami przez Steam i prowadząc działania prawne, co doprowadziło do ponad 252 aresztowań w Chinach i Korei.

To wszystko wskazuje na to, że programiści PUBG ciężko pracują, aby upewnić się, że ich produkt jest uczciwy i tak dopracowany, jak to tylko możliwe, aby konkurować z innymi grami z gatunku battle royale na rynku.

Ja również jestem tego zdania, że za oszukiwanie czy haniebne zachowanie w sieci powinno się ponosić odpowiedzialność karną. Ale wiadomo, że jakie systemy anty-cheatowe by nie były, zawsze byli, są i będą oszuści w grach multiplayer.