AdreN i YNk wesprą FaZe Clan na Majorze w Katowicach

Dodał: Criketon | Data dodania: 07-01-2019 21:42 | Kategoria: E-sport | Polubienia: 0 | Wyświetlenia: 112

FaZe Clan ma nowego zawodnika i trenera w kolejnym sezonie CS:GO.

Dauren "AdreN" Kystaubayev i Janko "YNk" Panovic uzupełnią listę startową europejskiego składu na Majorze podczas IEM Katowice w lutym. Zajmą wolne miejsca pozostawione przez Finna "karrigan" Andersena i trenera Roberta "RobbaN" Dahlstroma w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Zmiany te pojawiają się po miesiącach niedobrych wyników europejskiego składu z karrigan'em. FaZe wygrał IEM Katowice 2018 i ESL One Belo Horizonte pod jego kierownictwem, ale ostatecznie zespół stracił zapał, który miał, gdy po raz pierwszy zdobyli trofeum. W związku z tym, że Nikola "NiKo" Kovac został IGL (In Game LeaderFaZe wygrało EPICENTER w październiku, a rola karrigan'a jako wsparcia stała się mniej ważna.

 

Kiedy AdreN był w Gambit, wypełnił wiele ważnych ról w różnych przedziałach czasowych, takich jak IGL, snajper czy entry fragger, zanim zespół przeniósł go na ławkę rezerwowych w grudniu. AdreN najprawdopodobniej odegra jakąkolwiek rolę, którą zespół będzie potrzebował do wypełnienia, a nawet wsparcie, biorąc pod uwagę obecną strukturę FaZe, w której każdy gracz - w tym NiKo, Olof "olofmeister" Kjajber, Ladislav "GuardiaN" Kovacs i Havard "rain" Nygaard - jest w stanie robić wielkie rzeczy.

Z kolei YNk przybywa z MIBR, po krótkim okresie spędzonym z zespołem mieszanym z Ameryki Północnej i Brazylii. W niedawnym wywiadzie dla HLTV, YNk ujawnił, że nie miał tyle siły w zespole, zanim został zastąpiony przez byłego trenera Team Liquid, Wiltona "zews" Prado.

Pierwszym wydarzeniem AdreN'a i YNk'a z FaZe będzie Major na IEM w Katowicach w lutym. NiKo poprowadzi swój zespół do walki, zaczynając od etapu Nowej Legendy w dniu 20 lutego.