2.5 miliona graczy w pierwszy dzień Apex Legends

Dodał: Criketon | Data dodania: 07-02-2019 22:33 | Kategoria: Gaming | Wyświetlenia: 120

Pomimo tego, że jest tylko kilka dni, EA uznaje Apex Legends jako sukces. We wtorkowej konferencji prasowej wydawca podzielił się niektórymi z wyników premiery z inwestorami i brzmi to tak, jakby rozpoczął się bardzo silny początek.

Wydanie Apex Legends okazało się największym odkryciem EA pod względem szczytowych i jednoczesnych widzów na Twitchu, powiedział dyrektor generalny, Andrew Wilson podczas rozmowy. Szybko trafiło na pierwsze miejsce. Było też mnóstwo ludzi, nie tylko oglądający streamerów. Numery na Twitch są prawdopodobnie zawyżane przez streamy sponsorowane przez EA, ale numery graczy mówią same za siebie.

"W pierwszych 24 godzinach mieliśmy ponad 2,5 miliona unikalnych użytkowników, zbliżamy się do 3 milionów i prawie 600 000 szczytowych i aktualnych użytkowników we wtorek, więc jest bardzo wcześnie, ale odpowiedź do gry była bardzo, bardzo silna."

Krótko po uruchomieniu Apex Legends, twórcy Respawn ogłosili, że znajduje się już milion graczy i wydawało się, że to ma wielkie znaczenie, zanim liczba stała się prawie trzykrotna. Oczywiście pomoc w grze była możliwa, ale niespodziewana inauguracja i zbliżająca się konkurencja ze strony innych strzelanek, w szczególności przez Anthem od EA czy Metro Exodus od Deep Silver, czyni to tym bardziej imponującym. Ciekawe czy pod koniec lutego będzie to wyglądało tak dobrze, jak teraz. 

Apex Legends jest jedną z dwóch gier Titanfall, które mają się pojawić w tym roku. Vince Zampella od Respawn drażnił się z Titanfall na Twitterze, a Wilson i Blake J. Jorgensen, odpowiadający za operacje, potwierdzili, że Titanfall premium jest już dostępne. Respawn pracuje również na Star Wars Jedi: Fallen Order, o którym prawdopodobnie dowiemy się więcej w nadchodzących miesiącach.